Lawendowy chustecznik

KROK 1:
Potrzebne będą

1. Kredowa farba Colorit
2. Bejca wodna do drewna Colorit – kolor lawendowy
3. Lakier akrylowy do drewna Colorit – półmat
4. Wosk do wypełniania ubytków Colorit – bezbarwny
5. Drewniany chustecznik
6. Papier ścierny o granulacji 200/300
7. Pędzel do malowania
8. Rękawiczki gumowe

KROK 2:

Za pomocą pędzla, malujemy wierzch oraz krawędzie bocznych ścianek chustecznika, Bejcą do drewna Colorit w kolorze lawendowym. Zostawiamy do wyschnięcia na około 2h.

KROK 3:

Kiedy bejca wyschnie przecieramy pomalowane krawędzie chustecznika transparentnym Woskiem do wypełniania ubytków Colorit.

KROK 4:

Następnie boki chustecznika malujemy Kredową farbą Colorit, w kolorze alabastrowym. Pozostawiamy do wyschnięcia na około 2 h.

KROK 5:

Kiedy powierzchnia będzie sucha, w miejscu gdzie wcześniej położony był Wosk do wypełniania ubytków, przecieramy papierem ściernym, odkrywając delikatnie lawendowy kolor bejcy. Postępujemy tak ze wszystkimi bokami chustecznika.

KROK 6:

Do metody decoupage, wybieramy wzór chusteczki, który najbardziej pasuje do naszego chustecznika. W tym przypadku wybraliśmy wzór lawendy.

KROK 7:

Wycinamy lawendowe kwiatki z chusteczki oraz za pomocą lakieru akrylowego Colorit – półmat, przyklejamy je do boków chustecznika. Pozostawiamy do wyschnięcia na około 1 h.

KROK 8:

Metodą transferu przyklejamy grafikę, w odbiciu lustrzanym do chustecznika. Pozostawiamy do wyschnięcia na około 1 h. 

KROK 9:

Kiedy grafiki będą suche, moczymy je delikatnie wodą i za pomocą „rolowania” usuwamy górną warstwę papieru, pozostawiając wzór graficzny.

KROK 10:

Za pomocą Kredowej farby Colorit w kolorze alabastrowym, wykańczamy krawędzie chustecznika.

KROK 11:

Na koniec zabezpieczamy powierzchnię decoupage i transferu, Lakierem akrylowym Colorit – półmatem.

.

KROK 12:

Szlifujemy dolną część chustecznika, za pomocą papieru ściernego o granulacji 200/300.

KROK 13:

Malujemy dolną część chustecznika Kredową farbą Colorit w kolorze alabastrowym. Pozostawiamy do wyschnięcia. Po upływie około 2 h, zabezpieczamy całą powierzchnię chustecznika, Lakierem akrylowym Colorit – półmatem. 

.